Isad ja vanaisad

Isadepäev on päev, millega märgitakse ära meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldaisadepilt0001_stitchtakse tänu isadele ja vanaisadele. Eestis peetakse isadepäeva novembrikuu teisel pühapäeval alates 1988.aastast.

Isadepäeva tähistati esmakordselt 1910. aastal Ameerika Ühendriikides  ja selle traditsiooni algatas naine, kelle sõjaveteranist isa oli pärast abikaasa surma üksinda kuus last üles kasvatanud.

10.ndal novembril tähistasime isadepäeva toimetuleku kooliosas. Kuuendat korda viisid isadepäeva pidu läbi õpetajad Heidi Sild ja Helen Käänik.

Tore oli näha, et paljud vahvad isad  said tulla tööpäeva keskel  osa saama peost, mis oli neile pühendatud. Mis on eriti vahva – esindatud olid ka mõned suured vennad ja onud.

Isad ja vanaisad  olid kutsutud toredale  kontserdile,  kus esinesid  õpilased õpetaja Urve Pihlaku juhendamisel.  Isad ja vanaisad said kuulata laule ja pillimängu ning ka ise kaasa laulda.

Kuna isadepäeval rõhutatakse laste ja isade koos tegutsemist, siis lõpetas meie  peo osa sportlik võistlus isadele ja vanaisadele, millest nad lase ergutamisel innukalt osa võtsid.

Isadepäev lõppes töötoaga, kus õpetaja Heidi Sild juhendas märkmiku  meisterdamist. Nii valmisid toredad kingitused isadepäevaks laste ja isade koostöös nagu meil on traditsiooniks saanud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: