Koolipäev uut moodi – kogupäevakool!

jänes 1Kogupäevakool mitmekesistab õppetööd, loob paremad võimalused õpilaste õpimotivatsiooni suurendamiseks ja aitab kaasa õpitulemuste paranemisele.

Hommikupudruga algav koolipäev on esimene toetav koolipoolne algatus õppetööle, mis loob õpilasele juba päeva alguses valmisoleku õppimiseks. Tühi kõht takistab õppetööle süvenemist.

Täna töötavad koolis pikapäevarühmad, õpilaskodu, rehabilitatsioonimeeskonnad ja erinevaid valdkondi katvad huviringid (kunsti-, spordi- muusika ja liikumisvaldkonnas). Osaletakse aktiivselt õuesõppes ja tegeletakse projektipõhise õppega. Järk järgult on sisse viinud väljundipõhist õpet (eesmärkide seadmine, kujundav hindamine, sõnaline kirjeldav hindamine ja nende omavaheline seos).

Üldõppe põhimõtet on rakendatud juba aastaid, kuid nüüd tuleb see viia uuele süsteemsemale tasemele. Olemasolevat päevakava tuleb muuta nõnda, et lõimuksid erinevad õppeained, huvitegevus, rehabilitatsiooniteenused ja kasvatustegevus üheks tervikuks. Väga oluline on võimaldada õpilastele paindlik päevakava, mis hõlmaks ka ühe pika vahetunni. See annab õppetöö juurde tuua tervist edendavaid tegevusi.

Kogupäevakooli süsteemne rakendamine aitab parandada ka pikapäevarühmade töökorraldust. Eriti puudutab see väikeklasside õpilasi, kelle puhul kasvatusrühmade suurus peab kindlasti olema väiksem kui see, mis on praegu. Õpi- ja kasvatuskeskkond peavad olema vastavuses.

Kogupäevakooli päevaplaan võimaldab mitmekülgsema igapäevaoskuste ja tööoskuste õpetamise, toetades tulevikus paremini õpilaste võimalikult iseseisvat toimetulekut isiklikus- ja tööelus. Ühtlasi hoitakse sellega kokku ka ühiskonna ressursse.

jänes 2Päevakava ja oluliste kitsaskohtade muutmine tagab õpilastele sisuka, huvitava ja arendava koolipäeva, kus igapäevane maksimaalne individuaalne lähenemine annab paremaid tulemusi õpilaste arendamisel. Sellise koolipäeva järgselt jääb perel aega lapsega koosolemiseks ja kvaliteetaja veetmiseks.

Autor: Marianne Laater

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: