Rännak ajaloo radadel

Täna 17. jaanuaril 2018 pidas Tallinna Tondi Põhikool oma 95. sünnipäeva. Tähtsat verstaposti ajateel tähistati väärika lavastusega „Ajarännak“ kooli ajaloost.

Meie kooli lugu sai alguse esimese Eesti Vabariigi algusaastatel. Koos oma riigiga on läbitud ajaloo otseteed ja ka järsud kurvid, olles ikka omas ajas suunanäitaja eriliste õpilaste arendamisel. Lavastus on tänulik kummardus eelnevatele teelistele ja edasivaatav pilk tuleviku poole.

„Ajarännak“ algab dr Juhan Luiga mõtisklusega jalutuskäigul Kadriorus. Ta süda on täis muret ühiskonnast eemale jäänud eriliste laste pärast, kes ise ei saa enda eest seista. Nad on peidetud ja neist ei räägita. Aga täna seisavad need lapsed julgelt meie ees. Nad näitlevad, laulavad, tantsivad ja mängivad erinevaid pille. Ja see on loomulik… Nii ongi elu saanud rõõmsamaks nagu dr. Luiga unistas.

G78A0107
Dr. Juhan Luiga /Markus/ mõtisklemas Kardiorus

Rännak on meeldejääv jutustus meie kooli kujunemisloost ning juhatab meid läbi erinevate ajastute, riikikordade ja õpikäsitluste.

Ajarännaku idee autor, suunanäitaja ja sütitaja on direktor Sirli Väinsar. Peo konferansjeena astub publiku ette telesaate “Puutepunkt” saatejuht Kaidor Kahar.

Etenduse üldjuht on Marge Süld. Õpetajad Urve Pihlak, Mare Parkala, Urve Purga ja Heidi Niinepuu on muusika- ja liikumisseadete kokkupanijad, Evelyn Ojaperv, Rutt Saar ja Kaie Henk on abikooli, Helen Käänik ja Ege Kuusk toimetulekukooli näitejuhid. Etenduse videoklippide ning tehnilise toega abistavad Meelike Terasmaa, Saale Kibin, Helmo Ostrat ja Marju Timmotalo. Etendusse on kaasatud abi- ja toimetulekukooli õpilased, õpetajad ja õppejuhid. Korraldusmeeskond tänab südamest kõiki „Ajarännaku“ osalejaid, kaasamõtlejaid ja abilisi.

Autor: Ege Kuusk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: