Uue koolimaja ootel

Aegade jooksul oleme olnud selle soovi täitumisele päris lähedal, aga midagi on alati vahele tulnud. Täna oleme lähemal kui kunagi varem!

Tallinna Tondi Põhikool kolis praegusesse koolihoonesse 1963. aastal. Üle 10 aasta on kool elanud uue koolimaja ootuses.

Ehkki koolist teevad kooli inimesed, on keskkonnal siiski väga suur roll. 50 aastaga on haridussüsteem märkimisväärselt muutunud ja õpikeskkond erivajadustega õpilaste õpetamiseks ei vasta praegusel kujul kaasaegsetele tingimustele.

Oleme välja töötanud uue koolikontseptsiooni ja tasapisi seda ka sisse viima hakanud. Meie ideede ja mõtete realiseerumist toetab uue koolimaja planeerimine. Teeme tihedat koostööd arhitektidega, et jõuda parima tulemuseni.
Uus koolimaja on planeeritud 285 õpilasele, õpilaskodu kohtade arv jääb 40 piiresse. Uue kontseptsiooni järgi saab kool lõpuks olla ühes majas. Hetkel on meie üks õppehoone Tuisu tänava vanas lasteaiahoones. Vastavalt õpilaste erinevatele vajadustele keskkonna osas hakkab õppetöö toimuma kahes plokis, lisaks ühiskasutuses olev spordikompleks ja üldkasutatavad ruumid ning kooli oma tugiüksus.

Arvestades individuaalset lähenemist, on tugiteenused kergesti lõimitavad õpilaste koolipäeva ning pikapäeva- ja õpilaskoduteenusega, järgides nii kogupäevakooli kontseptsiooni. Nii lastele kui ka vanematele on see palju mugavam – säästab aega ja ei ole tarvis transporti organiseerida.

Lähtudes Tallinna ja Harjumaa erivajadustega õpilaste õppekohtade vajadustest ning kaasava hariduspoliitika põhimõtetest, on uue koolimaja juures arvestatud tulevikuperspektiivi – lisaks haridusasutusele mängib olulist rolli kooli juurde rajatav autonoomne piirkondlik tugiteenuste keskus, moodustades tervikuna ühe kompetentsikeskuse, mis toetab piirkonna tavakoolis käivat erivajadusega õpilast ja tema õpetajat nii nõustamise kui ka õppetöö vallas.

Uus ja kaasaegne kool võiks olla piirkonna pärliks ja heaks näiteks, kuidas sotsiaal- ja haridusvaldkond saab olla edukalt ühendatud.

Autor: Sirli Väinsar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: