TOIMETULEKU KOOLI JUUBELIKUU

Eesti riigi loomisest möödub aastal 2018 sada aastat. Tegemist on kahtlemata riigi ajaloo olulisima ja väärikama tähtpäevaga, mis puudutab meid kõiki. See on meie kõigi sünnipäev, mis annab meile võimaluse ühiselt ette võtta Eesti jaoks olulisi asju.

Meie veebruarikuu on toredaid tegemisi täis.

Esimesel nädalal käisime uurimisretkedel. Võtsime sihiks Eesti ajalooga seotud paigad Tallinnas. Iga klass valis, kuhu liikuda ja paiga, mida teistele tutvustada. Oluline oli selle retke jooksul ka jalgsi käimine ja oma sammude loendamine. Käidud paigas uurisime ümbrust, tutvusime paiga looga ja tegime ka pilte, mida teistele tutvustada. Matkadest valmisid arvutitunnis esitlused, mida koolikaaslastele tutvustada. Uurimisretkede sihtpunktideks olid:
Vabaduse väljak ja Vabadussõja võidusammas; Toompea loss ja Pikk Hermann; presidendi loss Kadriorus; Lauluväljak ja G. Ernesaksa skulptuur; president Lennart Meri bareljeef ja Eesti presidentide ajalugu; Estonia teater. Eesti metsa ja raba oma iluga tutvusime Pääsküla rabs.
Esitused olid väga huvitavad ja sisukad.

Teisel nädalal seadsime üles näituse „Eesti 100 asja“. Läbi asjade soovime lastele tutvustada meie ajalugu. Eesti 100-ndale juubeliaastale pühendatud näitus jutustab meie lastele Eesti lugu läbi asjade. Sajast killust sünnib pilt, mis viib meid läbi erinevate ajaperioodide.

Esindatud on nii emade-isade, vanaemade-vanaisade, vanavanaemade – vanavanaisade aegsed asjad, mis on iseloomulikud Eestile – postkaardid, plakatid, mänguasjad, koolitarbed, tarbe-esemed, rõivad, tekstiilesemed jne.

Igal asjal on oma väike lugu – kelle oma, kus kandist, mis ajast ja kuidas meieni jõudis, mida sellega tehti jne Nii saame nii üksteisest kui ka oma ajaloost rohkem teada.

Kolmandal nädalal peame vastlapäeva sportlike mängudega ja pikima liulaskmisega. Et ikka linad pikaks kasvaks ja vurriluud tugevaks!

Neljandal nädalal korraldab õpilasesindus piduliku vastuvõtu. Õpime viisakat käitumist, kätlemist ja tublimad saavad proovile panna oma valsi tantsimise oskused.

Juubelikuu lõpetab pidulik aktus.

Palju õnne, armas Eesti!

Ege Kuusk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: